Pepego przewodnik po Ziemi

"Pepego przewodnik po Ziemi” to książka napisana tak z myślą o dzieciach (w wieku około 6-8 lat), jak i dorosłych, zwłaszcza rodziców oczekujących przyjścia na świat ich dzieci.

Pisana jest z perspektywy mamy czekającej na urodzenie się jej dziecka – Pepego. Żeby ułatwić mu wędrówkę po Ziemi przygotowuje dla niego przewodnik. Dwadzieścia cztery rozdziały zatytułowane są według kolejnych liter alfabetu.

Każdy rozdział to krótka, kilkuzdaniowa opowieść o tym, co piszącą mama uważa za warte zwrócenia uwagi na Ziemi. Kolejne rozdziały przeprowadzają Pepego zarówno przez te najbardziej beztroskie, jak i przez ciemne miejsca na planecie, na którą ma przybyć. Zalecają codzienny trening mięśnia wyobraźni, radzą jak obchodzić się ze strachem, radością czy znikaniem bliskich. Sugerują jak upadać i jak latać. Pepe zaś dostaje wolność wyboru, by posłuchać tych rad lub się przeciw nim zbuntować.

Strony książki ułożone są niby notatnik z adresami, z paskami liter na prawym brzegu stron, które ułatwiają odnalezienie konkretnej litery i odpowiadającego jej rozdziału. Każdy z rozdziałów rozgrywa się na dwóch sąsiadujących stronach, z tekstem po prawej stronie i autorską ilustracją po lewej. 

Kup książkę tutaj.